W Krakowie przez ostatnie dni trwały intensywne poszukiwania mężczyzny, którego podejrzewano o dokonanie brutalnej napaści nożowniczej. Incydent ten miał miejsce na jednym z przystanków tramwajowych na ulicy Dietla 30 listopada bieżącego roku. Krążący po internecie wizerunek potencjalnego sprawcy był często publikowany, a teraz okazało się, że poszukiwania przyniosły skutek – mężczyzna został zatrzymany.

Napaść ta miała miejsce w dzielnicy Kazimierz w Krakowie, dokładnie 30 października. Ofiara ataku została natychmiast zaopatrzona przez personel karetki pogotowia, natomiast ruch tramwajowy został na dość długi czas zawieszony. Sprawca tego bestialskiego czynu był nieosiągalny dla organów ścigania do 7 grudnia, kiedy to policja zdecydowała się opublikować fotografie podejrzewanego i zwrócić się do wszystkich obywateli z prośbą o pomoc w jego identyfikacji. Ta taktyka okazała się skuteczna – agresor w końcu wpadł w ręce organów ścigania.

Mężczyzna, który teraz odpowie za swój czyn, to 31-letni obywatel Włoch. Jeżeli zostanie uznany za winnego, grozi mu kara do pięciu lat pozbawienia wolności. Obecnie został jednak tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy.