W krakowskim Komisariacie Policji I doszło do zatrzymania 34-letniej kobiety, oskarżanej o kradzieże luksusowych perfum z miejscowych drogerii. Za swoje przestępstwa teraz będzie musiała stawić czoło wymiarowi sprawiedliwości, a potencjalna kara może sięgnąć aż 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze pracujący w Komisariacie Policji I w Krakowie prowadzili śledztwo w sprawie serii kradzieży ekskluzywnych perfum, które miały miejsce w listopadzie poprzedniego roku. Wszystkie te incydenty miały miejsce w dwóch drogeriach usytuowanych w samym sercu miasta. Zgodnie ze zgłoszeniem sklepów, straty wynikające z tych złodziejstw wyniosły ponad 1300 złotych. W trakcie śledztwa udało się ustalić, że podejrzana o te przestępstwa może być 34-letnia kobieta, będąca mieszkanką Krakowa.

21 marca bieżącego roku funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu z Komisariatu Policji I w Krakowie pojechali do jednego z mieszkań w dzielnicy Krowodrza, gdzie według zebranych informacji zamieszkiwać miała podejrzana. Drzwi otworzyła poszukiwana przez nich kobieta. Po dokonaniu kontroli tożsamości 34-latki, funkcjonariusze poinformowali ją o powodach jej zatrzymania i przetransportowali do komisariatu. Jeszcze tego samego dnia przesłuchano ją w charakterze podejrzanej o kradzież, do której przyznała się bez wahania. Teraz za swoje czyny grozi jej maksymalnie 5 lat pozbawienia wolności.