Zastanawiasz się, co zrobić z doniczkową choinką, którą kupiłeś na święta? Nie musisz jej wyrzucać! Daj jej nowe życie, przyczyniając się do zazielenienia miejskiej przestrzeni. Właśnie rusza „Akcja Choinka”, organizowana przez Zakład Zarządzania Miastem (ZZM). Od 8 stycznia, mieszkańcy mogą przekazać swoje świąteczne drzewka, które zostaną posadzone w różnych punktach Krakowa.

Swoje drzewka można przekazywać w określonym czasie – od 8 stycznia do 4 lutego, o dowolnej porze dnia czy nocy. Pierwsze miejsce, gdzie ZZM będzie gromadził choinki, to ulica Za Torem 22. Druga lokalizacja to ul. Tadeusza Ptaszyckiego 6, przed Hutnikiem Kraków/Suche Stawy – Halą Sportowo-Widowiskową.

Zanim jednak przyjdzie czas na oddanie choinki, pamiętaj o odpowiedniej pielęgnacji drzewka. Dbaj o to, by nie było przegrzewane i regularnie podlewane. Przed dostarczeniem drzewka do punktu ZZM, warto je również na jakiś czas wystawić na balkon – będzie to przygotowanie rośliny do życia na zewnątrz, w warunkach plenerowych.