Po decyzji Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego, który przyznał zezwolenie na użytkowanie, zintegrowany węzeł przesiadkowy na Górce Narodowej jest o krok bliżej pełnego uruchomienia. Przewiduje się, że wszystkie poszczególne elementy będą funkcjonować pełną parą w ciągu najbliższych 10 dni.

Aktualnie, po zdobyciu niezbędnego zezwolenia, prowadzone są testy systemów, które mają obsługiwać ten nowo powstały węzeł. Konkretnie chodzi tutaj o system parkowania, przeciwpożarowy, monitoringu oraz informacji pasażerskiej. Zgodnie z harmonogramem, 8 stycznia ma zostać oddany do użytku terminal autobusowy oraz usługa dla pasażerów na pętli tramwajowej.

Jak podaje Zarząd Transportu Publicznego, trasy tramwajów linii nr 18 i 50 pozostaną bez zmian z ostatnim przystankiem „Papierni Prądnickich”. Z kolei z terminala autobusowego skorzystają pasażerowie autobusów miejskich linii 503 oraz aglomeracyjnych nr 217, 247, 257, 277 i 280. Ponadto, węzeł ma obsługiwać również aglomeracyjną linię ekspresową nr 307.

Uruchomienie parkingu P+R dla kierowców planowane jest na 12 stycznia. Ciekawostką może być fakt, że parking przewiduje ok. 460 miejsc postojowych na dwóch poziomach. Będą tam stacje do ładowania samochodów elektrycznych oraz specjalne miejsca dla osób z niepełnosprawnościami.

Z chwilą pełnego uruchomienia zintegrowanego węzła przesiadkowego, dostępny będzie dojazd od strony al. 29 Listopada, a także od nowego odcinka ulicy Papierni Prądnickich.