Periodyk świąteczny Krakowa oferował wiele różnorodnych atrakcji, a łyżwiarstwo okazało się być jedną z najbardziej ulubionych! Ponad 10 tysięcy entuzjastów łyżwiarskich skorzystało z możliwości bezpłatnego ślizgania się na lodowisku ulokowanym przed Nowohuckim Centrum Kultury. To impresyjna liczba, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że pogoda podczas tych dni była dość nieprzewidywalna.

Osoby, które zdecydowały się odwiedzić nowohuckie lodowisko podczas świąt, mogły zaobserwować ogromne zainteresowanie tą atrakcją! W dniach od 23 grudnia do 1 stycznia ślizgawka była dostępna bez żadnych opłat (co obejmowało również wypożyczanie sprzętu). Na tafli lodu obecni byli nie tylko najmłodsi miłośnicy zimowych sportów, ale także ci nieco starsi. W sumie, lodowisko przed Nowohuckim Centrum Kultury przyciągnęło aż 10 261 osób!

Warto przypomnieć, że to samo lodowisko, już jednak opłatowe, pozostaje do dyspozycji siedem dni w tygodniu: od poniedziałku do piątku w godzinach od 13.00 do 20.30 oraz podczas weekendów, ferii oraz innych dni wolnych od pracy, w godzinach 9.00-20.30. Zachęcamy do zimowej zabawy zarówno młodszych (dla których przewidziano specjalne „pingwiny” i kaski), jak i starszych – zarówno tych początkujących, jak i bardziej zaawansowanych łyżwiarzy. Więcej informacji dostępnych jest na stronie internetowej Nowohuckiego Centrum Kultury.