W Krakowie, miasteczku pełnym historii i kultury, szykuje się fascynujące wydarzenie. Przewidziany jest tam nocny pokaz balonów na ogrzane powietrze. To jedno z wielu atrakcji, które odbędą się podczas tegorocznej Nocy Muzeów.

Noc Muzeów Kraków 2024 zbliża się wielkimi krokami. Jeśli tylko warunki pogodowe na to pozwolą, jednym z najważniejszych punktów programu będzie właśnie pokaz balonów na ogrzane powietrze. Spektakl ten zaplanowano na terenie Muzeum Lotnictwa Polskiego.

Tego roku, Noc Muzeów w Krakowie przypada na 17 maja. Znamy już część atrakcji, które Muzeum Lotnictwa Polskiego przygotowało dla swoich gości.

Na szczególną uwagę zasługują takie punkty programu jak: wernisaż wystawy o Krakowskim 2. Pułku Lotniczym, gra terenowa czy też możliwość zwiedzania wnętrza niektórych eksponatów. Planowane są również warsztaty modelarskie – prosimy pamiętać o konieczności wcześniejszego zapisu. Dla najmłodszych przewidziana jest strefa edukacyjna, gdzie mogą brać udział w grach, zabawach, quizach czy składać papierowe samoloty. Dla miłośników fotografii przygotowano lotniczą fotobudkę, gdzie można zrobić stylizowane zdjęcia. Dodatkowo, planowana jest projekcja filmów.

Wszystkie te atrakcje dostępne będą za niewielką opłatą – bilety wstępu kosztują zaledwie 5 zł.

*Należy pamiętać, że nocny pokaz balonów na ogrzane powietrze jest uzależniony od warunków atmosferycznych.