Podczas weekendowego zwiedzania zoo, wielu kierowców musiało zapłacić za dodatkowe koszty. Zarejestrowano łącznie 68 wykroczeń przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej w czasie dwudniowych kontroli.

Kontrole odbywały się w sobotę i niedzielę, a strażnicy miejscy odnotowali 68 przypadków naruszenia przepisów ruchu drogowego. Aż 41 z nich skończyło się nałożeniem mandatu.

Straż Miejska apeluje do kierowców, przypominając, że do zoo można dotrzeć komunikacją miejską, korzystając z linii numer 134. Przyjazd samochodem do tego miejsca wiąże się z pewnymi ograniczeniami i jest możliwy na dwa sposoby:

Pierwszym z nich jest dojazd od ulicy Księcia Józefa, skąd trzeba skierować się na Aleję Wędrowników. Tam znajduje się publiczny parking, gdzie można bezpiecznie zostawić samochód i pokonać resztę drogi pieszo.

Drugi sposób to przyjazd od ulicy 28 Lipca 1943 r., następnie ulicą Leśną aż do ulicy Kukułczej, gdzie znajduje się parking z blisko 480 miejscami. Pozostałą część trasy, liczącą około 1 km, również trzeba przemierzyć na piechotę. Istotne jest to, że na początku ulicy Leśnej umieszczona jest tablica informacyjna wskazująca ilość wolnych miejsc parkingowych.

Pamiętajmy jednak, że bezpośrednio za parkingiem przy ulicy Kukułczej obowiązuje znak zakazu ruchu w obu kierunkach, który jest aktywny podczas weekendów!