Podczas akcji przeprowadzonej w poniedziałek przez służby zwalczające przestępczość gospodarczą z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, reprezentant płci męskiej został ujęty na gorącym uczynku. Mężczyzna przechowywał ukryte, niezgodne z prawem produkty tytoniowe w jednym z garaży na terenie Woli Duchackiej. Wyrok w sprawie tego mężczyzny będzie teraz wydawany przez sąd.

Akcja policji miała miejsce 26 lutego bieżącego roku, pod nadzorem Wydziału walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, współpracującego z funkcjonariuszami Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego. W ramach tej operacji, służby te wybrały się do okolic Woli Duchackiej, gdzie ich informacje sugerowały, że w jednym z miejscowych garaży znajdują się nielegalne wyroby tytoniowe. W trakcie tej operacji na miejsce dotarł pojazd, a z niego wysiadł mężczyzna i zaczął przenosić kartony do garażu. W tym momencie policja zidentyfikowała i przeszukała mężczyznę, jego pojazd oraz całe pomieszczenie garażowe.

Podczas przeszukania funkcjonariusze odkryli nielegalne towary, w tym ponad 16 800 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzowych, a także kwotę przekraczającą 4 tysiące złotych w gotówce. Dodatkowo ujawniono siedem worków pełnych krajanki tytoniowej, której łączny ciężar przekroczył 110 kilogramów. Policja skonfiskowała te towary, zatrzymała 45-letniego mężczyznę i następnie przetransportowała go do najbliższej jednostki policyjnej.

Oszacowano, że gdyby te produkty trafiły na rynek, Skarb Państwa poniósłby straty wynoszące ponad 580 tysięcy złotych z powodu niezapłaconego podatku. Tym samym, 45-latek teraz musi stawić czoła możliwym konsekwencjom jakie niesie ze sobą popełnienie przestępstwa karno-skarbowego, takim jak wysoka grzywna, okres pozbawienia wolności lub obie te kary naraz.