Wkrótce Ryneczek Główny w Krakowie zaczaruje swym świątecznym blaskiem, kiedy to uroczyste zapalenie świateł na centralnie umieszczonym drzewku świątecznym oświetli jego otoczenie. W tym roku, po raz kolejny, styl dekoracji drzewka jest inspirowany artystycznymi wzorami z arasów przechowywanych na Wawelu.

Sobota 2 grudnia to data, kiedy odbędzie się ceremonia rozświetlania choinki na krakowskim Rynku Głównym. Przed tą uroczystością, odbędzie się koncert. Drzewko zostanie przyozdobione aż 26 tysiącami światełek LED, które potrafią zmieniać kolory. Na gałęziach pojawią się także ozdoby w kształcie sopli lodu – symuluje to efekt topnienia lodu. Ponadto, choinka zostanie udekorowana przeszło tysiącem bałwanek inkrustowanych.

Zespół Pozytyvni wykona koncert tuż obok pięknie udekorowanego drzewka o godzinie 16:30. Następnie, o godz. 17:15 nastąpi wielkie rozświetlenie choinki, będącej największą w całym mieście. Wydarzenie to zakończy się różnymi konkursami z nagrodami oraz zabawami dla najmłodszych.