Właśnie zakończono udane poszukiwania starszego pana cierpiącego na demencję, które miały miejsce w Krakowie. Zasadniczą rolę w całej operacji odegrał troskliwy kierowca z Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego, który rozpoznał zagubionego i zdecydował się na aktywną pomoc.

Krakowska policja 19 lutego postanowiła skierować wiadomość do pracowników MPK. Komunikat dotyczył poszukiwania zaginionej osoby – starszego mężczyzny, którego zdrowie było dodatkowo obciążone chorobą jaką jest demencja.

Niespodziewanie, około godziny 23:30, pewien pracownik MPK – kierowca autobusu na linii numer 172 o imieniu Tadeusz – odpowiedział na komunikat. W jego pojeździe znajdował się pasażer, który wyglądał na zgubionego i przypominał rysopis podany przez dyspozytora. Pan Tadeusz zdecydował się nie tylko zgłosić sprawę, ale również zaopiekować się tym samotnym pasażerem.

Przebywając na przystanku Struga, mężczyźni wspólnie oczekiwali na przyjazd patrolu policyjnego. Kierowca autobusu zadbał o to, aby zagubiony starszy pan mógł bezpiecznie i spokojnie poczekać na pomoc w miejscu, które było dla niego obce.