Zgodnie z ostrzeżeniem wydanym przez krakowską policję, możliwe są poważne utrudnienia w ruchu drogowym w Krakowie w najbliższą środę. Zaniepokojenie wynika z przewidywanego masowego protestu rolników, który może spowodować paraliż komunikacyjny w mieście.

W związku z tym, Piotr Szpiech, rzecznik prasowy krakowskiej Komendy Miejskiej Policji, przekazał informacje, że środa może być dniem dużych perturbacji w ruchu miejskim. Według policyjnych prognoz, do protestu może dołączyć nawet ponad 2 tysiące pojazdów, co z pewnością wpłynie na płynność ruchu, zwłaszcza na głównych arteriach dojazdowych do miasta.

Szczegółowe plany strategii protestujących wskazują, że:

  • Od północy rozpoczną swoją trasę na al.29 Listopada, skąd skierują się na ul.Lubomirskiego i dalej do ronda Mogilskiego – miejsca zaplanowanej koncentracji protestu.
  • Zaś z kierunku wschodniego będą poruszać się m.in. ulicami Igołomską, al.Jana Pawła II oraz ul.Mogilską.
  • Z kolei z południa przejedzie grupa rolników ulicami Herberta, Turowicza, Tischnera i przez drogę nr 776, gdzie dołączy do nich grupa z ul.Wielickiej. Następnie pojazdy skierują się drugą obwodnicą w stronę mostu Kotlarskiego, a stamtąd ul.Kotlarską do ronda Grzegórzeckiego i dalej do ronda Mogilskiego.

Piotr Szpiech ostrzega, że biorąc pod uwagę dużą liczbę uczestników protestu, możliwe są utrudnienia nie tylko na głównych trasach, ale również na mniejszych ulicach prowadzących do dużych skrzyżowań. Apeluje do mieszkańców Krakowa oraz osób planujących odwiedzić miasto tego dnia o wybór transportu publicznego jako alternatywy dla podróży samochodem.