W ubiegłym roku, detektywi specjalizujący się w niewyjaśnionych sprawach z krakowskiego Archiwum X podjęli śledztwo w sprawie tajemniczego zniknięcia 34-letniej kobiety. Na podstawie zebranych przez nich dowodów, Prokuratura Rejonowa w Limanowej otworzyła śledztwo dotyczące potencjalnego pozbawienia życia tej kobiety. Obecnie, pojawiają się nowe elementy, które mogą pomóc w ustaleniu tożsamości sprawcy oraz miejsca ukrycia ciała zaginionej.

29 czerwca 2016 roku mężczyzna zgłosił zniknięcie swojej partnerki Komendzie Powiatowej Policji w Limanowej. Kobieta została ostatni raz widziana 25 czerwca, kiedy to po kłótni wyszła z domu pod pretekstem kupna papierosów i od tamtego momentu nie dano o niej znaku życia. W odpowiedzi na to zgłoszenie, policja w Limanowej rozpoczęła intensywne poszukiwania. Sprawdzane były wszelkie miejsca, gdzie mogła ona się znaleźć – szpitale, placówki ochrony zdrowia, schroniska dla bezdomnych; przeprowadzane były wywiady z kierowcami autobusów oraz bliskimi i znajomymi zaginionej.

Informacje o zaginięciu wraz z rysopisem i zdjęciem kobiety zostały rozesłane do innych jednostek policji. Policja na bieżąco sprawdzała każdą informację dotyczącą nieznanych zwłok znalezionych na terytorium Polski. Niestety, te działania nie przyniosły oczekiwanych rezultatów. W 2023 roku, sprawę tajemniczego zniknięcia podjęli do ponownego rozpatrzenia policjanci z Archiwum X. Zebrane przez nich dowody sugerowały, że kobieta najprawdopodobniej nie żyje, co skutkowało złożeniem wniosku do Prokuratury Rejonowej w Limanowej o wszczęcie śledztwa w tej sprawie.

21 lutego 2023 roku prokuratura rozpoczęła śledztwo na podstawie art.189 par 2 Kodeksu Karnego dotyczącego pozbawienia człowieka wolności na okres dłuższy niż 7 dni. W odpowiedzi na to, detektywi z Archiwum X oraz funkcjonariusze Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie rozpoczęli szeroko zakrojone poszukiwania ciała kobiety oraz potencjalnego sprawcy. Badane były również inne możliwości, takie jak wyjazd kobiety do innego regionu Polski lub za granicę i zerwanie kontaktów z rodziną.

Na początku lutego tego roku, śledczy ogłosili, że nastąpił przełom w śledztwie. Zebrane dowody pozwoliły na wyeliminowanie wielu wersji wydarzeń i znacznie zwiększyły prawdopodobieństwo tezy o pozbawieniu życia kobiety przez osobę z jej najbliższego otoczenia oraz ukryciu jej ciała. Policja wskazała również kilka potencjalnych miejsc, gdzie mogło zostać ukryte ciało zaginionej. W najbliższych dniach rozpoczną się poszukiwania na terenie tych lokalizacji.