Stowarzyszenie Podgórze serdecznie zachęca wszystkich do przeżycia niezapomnianej chwili podczas obserwacji wschodu słońca. Wydarzenie to odbędzie się na kopcu Krakusa, w piątek 21 czerwca. Zbiórka zaplanowana jest na godzinę 4.15 rano.

Słoneczny spektakl odbędzie się niezależnie od warunków atmosferycznych. Będzie to już dwudziesta druga okazja do sprawdzenia autentyczności lokalnej legendy. Według starodawnej opowieści, jeśli staniesz na kopcu Krakusa o poranku, będziesz mógł ujrzeć słońce wschodzące precyzyjnie nad kopcem Wandy, córki wielkiego księcia Kraka. Natomiast, gdy tego samego dnia o zmierzchu odwiedzisz kopiec Wandy, dostrzeżesz słońce powoli zanurzające się za kopcem Krakusa. Mówi się, że te dwa kopce symbolizują celtyckie znaki solarnych obiektów. Co więcej, każdego roku organizatorzy są pełni anticipacji, ponieważ nieprzewidywalna „Królowa Natura” sama reżyseruje wydarzenie.

Organizatorzy wydarzenia przewidzieli dla uczestników certyfikaty oraz drobne przekąski. Czekają na was niezapomniane chwile, pełne magicznego uroku wschodzącego słońca.