Na terenie Krakowa w ostatnim okresie doszło do szeregów nieobyczajnych zachowań ze strony dwóch mężczyzn, którzy publicznie obnażali się. Wszczęto wobec nich procedurę prawną i teraz czekają na decyzje sądu.

Dnia 26 stycznia policjanci z komisariatu mieszczącego się przy ulicy Królewskiej, dostali informacje o możliwym pobycie podejrzewanego mężczyzny na jednym z osiedli Krowodrza. Osoba ta była podejrzewana o wystawianie swojej nagości publicznie oraz onanizowanie się. Po krótkim monitorowaniu obszaru, w którym podejrzany miał przebywać, służby policyjne zauważyły osobę odpowiadającą opisowi. Po przeprowadzeniu kontroli tożsamości, mężczyzna w wieku 52 lat został przewieziony do Komisariatu Policji IV w Krakowie. Dalsze badania dowodów potwierdziły, iż mężczyzna ten kilkakrotnie w styczniu obnażał się na obszarze Krowodrzy. Podczas jednej z podróży tramwajem przez rejon Bronowic i Borku Fałęckiego, podejrzany onanizował się. W rezultacie, 52-latek usłyszał łącznie pięć zarzutów w sprawie nieobyczajnego wybryku na terenie publicznym.

Przez trzy dni później, funkcjonariusze z Komisariatu Policji II w Krakowie otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie onanizującym się w jednym z centrach parkowych miasta. Policja natychmiast skierowała się do miejsca zdarzenia i szybko zidentyfikowała 28-latka. Podczas przesłuchania, podejrzany nie był w stanie logicznie wyjaśnić swojego postępowania. Później został przetransportowany do „Białego Domku” w celu dalszego przesłuchania. W toku prowadzonych czynności policjanci ustalili, że to nie była pierwsza sytuacja, kiedy 28-latek dopuszczał się czynu niezgodnego z prawem. W sumie usłyszał on jedenastu zarzutów dotyczących nieobyczajnego zachowania w miejscu publicznym.

Decyzję o ich przyszłości podejmie sąd. Za ich czyny grozi im kara aresztu, ograniczenie wolności, grzywna do 1500 złotych lub naganę.