Podczas rutynowej akcji, funkcjonariusze krakowskiej policji dostali do rąk dwóch młodzieńców posiadających przy sobie substancje odurzające. Z nieoficjalnych źródeł wynika, że obaj są częścią pseudo-kibolskiego środowiska, najprawdopodobniej związanego z Cracovią.

Ruch policyjny skierował się na Wola Justowska, gdzie zdaniem informacji miało być przechowywane coś nielegalnego. Policjanci zapukali do drzwi jednej z posesji, które otworzył 22-letni mężczyzna, wyraźnie zaskoczony ich wizytą. Przy nim znaleziono mefedron. Chłopak ten był dodatkowo poszukiwany w celu odbycia dziesięciomiesięcznej kary pozbawienia wolności.

Przeszukując budynek, stróże prawa zabezpieczyli łącznie ponad 470 gramów tego narkotyku, ponad 50 gramów ekstasy oraz niewielką ilość marihuany. Substancje te okazały się własnością 20-letniego mężczyzny, który również był obecny w domu podczas policyjnej operacji. W trakcie akcji policjanci zabezpieczyli także ponad 14 tysięcy złotych, które będą miały zastosowanie na poczet przyszłych kar.

Obaj zatrzymani są związani ze pseudo-kibicowskim środowiskiem i nieoficjalnie wiadomo, że chodzi o pseudokibiców Cracovii. Młodszy z mężczyzn usłyszał zarzuty posiadania narkotyków, co grozi mu karą do trzech lat pozbawienia wolności. Starszy natomiast odpowie za posiadanie substancji odurzających w dużych ilościach, co grozi karą nawet do dziesięciu lat więzienia. Ponieważ 22-latek był poszukiwany do odbycia kary, został przewieziony do aresztu śledczego. Wobec drugiego mężczyzny prokuratura zastosowała policyjny dozór i poręczenie majątkowe.