Na południowych krańcach malowniczego Krakowa, tuż obok terenów użytku ekologicznego Słona Woda o powierzchni 13,53 hektara, planowane jest wybudowanie nowego osiedla domów jednorodzinnych – Kosocicka Forest. Wizualizacje projektu pokazują, jak te budynki mają harmonijnie wpisać się w okoliczną zieleń. Osiedle ma składać się z 18 dwulokalowych bliźniaków oraz jednego wolnostojącego domu jednorodzinnego dwulokalowego. Łącznie ma zaoferować 38 lokali mieszkalnych. Mimo że ten obszar Krakowa jest charakterystyczny dla zabudowy jednorodzinnej, stopniowo pojawiają się tutaj większe konstrukcje. Niektórzy mogą być przeciwni tworzeniu tak dużego osiedla w lesie, zwłaszcza biorąc pod uwagę wcześniejsze konflikty dotyczące terenów wokół Słonej Wody.

Co do szczegółów dotyczących oferowanych mieszkań, są one różnorodne zarówno pod względem metrażu, jak i układu. Czteropokojowe mieszkania na parterze z ogrodem znajdują się w pierwszej linii zabudowy pod Lasem Rżąckim. Ich wnętrza mają powierzchnię 99,40 m² i są wyposażone w garaż w bryle budynku. Kolejny typ to również czteropokojowe mieszkania na parterze z ogrodem, ale usytuowane w drugiej linii zabudowy pod Lasem Rżąckim. Są one dostępne w dwóch wariantach metrażowych: 78,27 m² lub 87,22 m² (tylko jeden lokal tej wielkości), a także dysponują garażem.

W ofercie dostępne są także sześciopokojowe dwupoziomowe mieszkania z dodatkową antresolą i tarasem w drugiej linii zabudowy. Mieszkania tego typu mają miejsce postojowe naziemne oraz prawo do użytkowania ogródka przed budynkiem. Lokale te są położone na pierwszym piętrze oraz poddaszu użytkowym i oferują przestrzeń o metrażu 121,76 m² lub 125,27 m² (tylko jeden lokal tej wielkości).

Kończąc opis propozycji mieszkań na nowym osiedlu Kosocicka Forest, warto wspomnieć o siedmiopokojowych dwupoziomowych miejscach z tarasem i balkonem, znajdujących się w pierwszej linii zabudowy pod Lasem Rżąckim. Na powierzchni 171,73 m² lokatorzy mogą korzystać z garażu, pomieszczenia gospodarczego na poziomie 0 oraz prywatnego ogródka przed budynkiem. Mieszkania te są usytuowane na pierwszym piętrze oraz poddaszu użytkowym.