Do nietypowego incydentu doszło kilka dni temu w sklepie monopolowym położonym na terenie Krowodrzy. Pewien 25-letni mężczyzna, będący pod wpływem alkoholu, wszczął awanturę po tym, jak pracownik sklepu odmówił mu sprzedaży kolejnego alkoholu. W wyniku tej sytuacji, mężczyzna postanowił w niestandardowy sposób wyrazić swoje niezadowolenie.

Po opuszczeniu sklepu, mężczyzna zaczął głośno krzyczeć na środku ulicy, wymachując jednocześnie rękoma. Następnie zwrócił swoją uwagę na samochody zaparkowane przed lokalem i zaczął je kopać. Po wyrządzeniu szkód usiłował uciec z miejsca zdarzenia.

Jednak jego czyny nie pozostały niezauważone – pracownik ochrony sklepu monopolowego natychmiast ruszył w pogoń za sprawcą. Udało mu się złapać mężczyznę i przekazać go w ręce wezwanej na miejsce policji.

Ze wstępnej oceny wynika, że straty poniesione przez właścicieli samochodów wynoszą około 5000 zł. Jeszcze tego samego dnia, młody mężczyzna stanął przed obliczem prawa, gdzie usłyszał zarzuty dotyczące zniszczenia mienia. Tym samym, za swoje działania może mu grozić kara od 3 miesięcy do nawet 5 lat pozbawienia wolności.