Niebawem Kraków stanie się epicentrum celebracji rzemiosła i rękodzieła artystycznego, kiedy to rozpoczną się tam 48. Międzynarodowe Targi Sztuki Ludowej. Cieszące się szerokim uznaniem zawody związane z tradycją i sztuką ludową będą miały swoje huczne święto w jednym z najpiękniejszych miast Polski.

Za organizację tego imponującego wydarzenia odpowiada IMAGO Centrum Sztuki Ludowej. Wydarzenie odbędzie się na krakowskim Rynku Głównym, który za kilka dni, od 3 do 25 sierpnia 2024 roku, zamieni się w prawdziwe centrum kultury. Przybywający tłumnie mieszkańcy miasta oraz turyści będą mieli okazję skosztować atmosfery pełnej sztuki i rzemiosła, podziwiając produkty prezentowane na blisko stu stoiskach.

Na tych stoiskach odkryć będzie można niepowtarzalne dzieła rękodzielnicze pochodzące nie tylko z Krakowa, ale także z różnych zakątków Europy. To niezwykła okazja do zapoznania się z różnorodnością kulturową naszego kontynentu, wyrażoną w formie unikalnego rękodzieła.

Jednak 48. Międzynarodowe Targi Sztuki Ludowej to nie tylko targi, ale również festiwal pełen występów artystycznych i licznych wydarzeń towarzyszących. Na scenie zaprezentują się renomowane polskie zespoły folklorystyczne, a także zaproszeni artyści z europejskich i międzynarodowych scen muzycznych. Szczegółowy program wydarzenia zostanie zaprezentowany w najbliższym czasie, dodając jeszcze więcej ekscytacji do oczekiwania na to niezwykłe wydarzenie.