Kraków w nadchodzący weekend zamieni się w centrum kultury i sportu. Dzisiejszy wieczór upłynie pod znakiem koncertu „To Kraków tworzy metamorfozy” w TAURON Arenie Kraków, zaś jutro na scenie Teatru Łaźnia Nowa wystąpi Sinfonietta Cracovia. Najmłodszych oczekują spektakle i warsztaty w Teatrze KTO. Dla entuzjastów aktywności fizycznej będą organizowane treningi nordic walking oraz Śniadanie Biegowe poprzedzające 21. Cracovia Maraton.

Dziś odbędzie się wyjątkowy koncert „To Kraków tworzy metamorfozy”, który zawdzięczamy 10-leciu istnienia TAURON Areny Kraków. Na scenie usłyszymy utwory Kory, Zbigniewa Wodeckiego, Marka Grechuty oraz Andrzeja Zauchy w zupełnie nowych aranżacjach.

Jutro swoje muzyczne umiejętności zaprezentuje Sinfonietta Cracovia – to występ będący częścią prestiżowej współpracy z londyńską orkiestrą London Sinfonietta. Koncert odbędzie się 7 kwietnia o godzinie 16:00 w Teatrze Łaźnia Nowa.

W weekend 5–7 kwietnia pod patronatem Capelli Cracoviensis oraz Stowarzyszenia Fortepiano Atelier rozpocznie się cykl wydarzeń związanych z fortepianem. Kluczową rolę w wydarzeniach odegra fortepian historyczny Jakob Bertsche, stworzony w pracowni Roberta Browna i Michaela Kirchwegera. Lekcje otwarte poprowadzi Geoffrey Govier.

Zapraszamy także na spotkania Szkoły Miejskich Ogrodników, które odbędą się jutro, 6 kwietnia o godzinie 10:00. Warsztaty są dedykowane dla osób powyżej 10 roku życia i są bezpłatne – wymagana jest jedynie rejestracja.

Teatr KTO przygotował dla najmłodszych spektakle i warsztaty pod hasłem „KTO zostawia ślady?”. W każdą niedzielę o godzinie 12:00 dzieci będą mogły obejrzeć przedstawienia, a o godzinie 13:15 będą odbywać się warsztaty twórcze. Najbliższy spektakl „Dobry Las” wystawi Teatr Gry i Ludzie z Katowic.

Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie zaprasza na Dni Otwartych Drzwi, które odbędą się 6 i 7 kwietnia. To doskonała okazja dla przyszłych studentów, aby zapoznać się z ofertą uczelni.

Od dziś do 5 maja w Pałacu Sztuki będzie można oglądać prace Joanny Warchoł. Ekspozycja jest podsumowaniem twórczości artystki prezentowanej od 2018 roku.

Z okazji Światowego Dnia Zdrowia, który przypada 7 kwietnia, odbędzie się Fotomaraton „Zdrowie w kadrze”. Wydarzenie jest organizowane przez Spot Kolektyw oraz Colegium Medicium UJ.

7 kwietnia o godzinie 19:00 w Teatrze Groteska odbędzie się spektakl „Bez granic”, którego celem jest wsparcie dzieci cierpiących na mózgowe porażenie dziecięce oraz ich rodziców. Organizatorami wydarzenia są Fundacja Unisono i Teatr Groteska.

Zapraszamy także na cykl spotkań ze sztuką poświęconych Caravaggiowi, które odbędą się 7 kwietnia o godzinie 16:00 w kościele Przemienienia Pańskiego przy ul. Pijarskiej 2.

Zaś jutro, 6 kwietnia, odbędzie się bezpłatny trening nordic walking „Chodźże z nami!” u stóp kopca Krakusa. Zajęcia rozpoczną się o godzinie 9:00 i są organizowane przez Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

Jutro pełnoletni biegacze zaproszeni są na Śniadanie Biegowe poprzedzające 21. Cracovia Maraton. W programie spotkania przewidziano wspólny trening oraz zdrowy posiłek w hotelu Novotel Kraków Centrum. Gościem specjalnym będzie Kasia Biołus – dietetyczka sportowa, ekspertka ASICS.

Zapraszamy także do Muzeum Inżynierii i Techniki oraz pałacu Potockich, gdzie odbędą się liczne wydarzenia. Dodatkowo, w weekend 6 i 7 kwietnia zostaną uruchomione dodatkowe kursy na linii nr 134 do ogrodu zoologicznego. W niedzielę, 7 kwietnia, odbędą się uroczystości z okazji święta Bożego Miłosierdzia, które spowodują zmiany w organizacji ruchu i komunikacji miejskiej.