Mieszkańcy Krakowa, wyrażają społeczne niezadowolenie dotyczące problemu nieprzyjemnego zapachu w niektórych częściach miasta. Mieszkańcy przyłączyli się do petycji internetowej, gromadzącej ponad 3 tysiące podpisów. Nieprzyjemny zapach jest problemem dla siedmiu krakowskich obszarów: Bagry, Kabel, Podgórze, Płaszów, Rybitwy, Wola Duchacka i Złocień.

Konferencja prasowa odbyła się przed budynkiem Urzędu Miasta Krakowa i zajmowała się kwestią uciążliwości odoru w tych obszarach. Uczestniczyli w niej przedstawiciele miejscowych organizacji i obywateli, takie jak Anna Dworakowska z Krakowskiego Alarmu Smogowego, Maciej Fijak z Akcji Ratunkowej dla Krakowa oraz Tomasz Otko jako reprezentant mieszkańców miasta.

Na konferencji omawiano również zbliżającą się sesję Rady Miasta Krakowa, na której poruszony zostanie punkt odnoszący się do problemu odoru. .

Zebrano już 3 tysiące podpisów pod internetową petycją dotyczącą tego problemu. Mieszkańcy Krakowa mają nadzieję, że ta liczba wpłynie na decyzje prezydenta miasta.

Tomasz Otko, krakowianin i członek Miejskiego Zespołu Zadaniowego ds. ograniczania uciążliwości zapachowej w południowo-wschodnich rejonach Krakowa, również uczestniczył w konferencji prasowej. Wyraził swoje niezadowolenie z sytuacji, mówiąc o trudnościach związanych z życiem w obszarze, gdzie nieustannie unosi się nieprzyjemny zapach. Mężczyzna zaznaczył, że mieszkańcy miasta mają podstawowe prawo do oddychania czystym powietrzem we własnym domu.