Wśród mieszkańców Krakowa panuje zaniepokojenie, ponieważ borykać się muszą z działalnością oszustów. Swoje ofiary omamiają oni twierdząc, że są pracownikami spółdzielni mieszkaniowej. Jedno z mieszkań w dzielnicy Podgórze stało się już ich celem. Miejscowa policja alarmuje i apeluje o ostrożność.

Na początku lutego, dokładnie 7 dnia tego miesiąca, do jednej z nieruchomości w Podgórzu przyszedł mężczyzna. Przedstawił się jako przedstawiciel spółdzielni mieszkaniowej. Starszym lokatorom przekazał informację o rzekomej awarii hydraulicznej, która miała miejsce w ich lokalu i przez którą piwnica w bloku mogła być zalewana. Mężczyzna poprosił o wejście do środka, aby dokonać kontroli instalacji.

Kiedy starsze małżeństwo pozwoliło mu wejść, mężczyzna odwrócił ich uwagę, twierdząc, że musi sprawdzić kran w kuchni. Tymczasem jego wspólnik, który rzekomo czekał w piwnicy budynku, miał zbadać czy awaria rzeczywiście pochodzi z ich lokalu. Kiedy właściciele mieszkania poszli za nim, drugi oszust skorzystał z okazji i bez przeszkód wszedł do mieszkania, okradając niczego nieświadome małżeństwo.

Seniorzy po pewnym czasie zorientowali się, że padli ofiarami oszustów i zostali pozbawieni swoich oszczędności. Bezzwłocznie powiadomili policję o całym incydencie. Niestety, w wyniku przestępczej działalności fałszywych pracowników spółdzielni mieszkaniowej seniorzy stracili aż 13 tysięcy złotych w gotówce.