W centralnej dzielnicy miasta, funkcjonariusze policji przystąpili do akcji, której celem było zatrzymanie mężczyzny i kobiety podejrzewanych o posiadanie dużej ilości substancji odurzających. W domach obu osób oraz przy 28-letnim mężczyźnie, funkcjonariusze odkryli różne rodzaje narkotyków wraz z wagami używanymi do ich podziału. Teraz, dla tej pary, istnieje ryzyko kar do 10 lat więzienia.

Policjanci ze specjalistycznego wydziału operacyjno-rozpoznawczego śródmiejskiego zestawili ścieżkę do pary podejrzewanej o posiadanie dużej liczby narkotyków. Trop doprowadził funkcjonariuszy na ulicę Pokorną w Warszawie. Na tym miejscu, na parkingu, została aresztowana para. U 28-letniego mężczyzny policja znalazła mefedron i marihuanę. Następnie przeszukano mieszkania należące do mężczyzny i kobiety.

W mieszkaniu 28-latka, na kuchennym blacie, znaleziono elektroniczną wagę używaną do podziału narkotyków i tzw. „dilerki” z narkotykami. W mieszkaniu kobiety, policjanci odkryli trzy wagi handlowe, torebki strunowe z narkotykami i szklany pojemnik zawierający kolejne substancje odurzające na kuchennym blacie. Dodatkowo, w lodówce został ujawniony szklany słoik z narkotykami, plastikowe pudełko, paczki termokurczliwe i foliowe torebki, wszystkie wypełnione różnymi substancjami odurzającymi.

Policja zabezpieczyła łącznie ponad kilogram narkotyków. Mężczyźni i kobieta zostali aresztowani, a odnalezione substancje odurzające zostały zarekwirowane jako dowody. Oboje usłyszeli zarzuty posiadania dużej ilości narkotyków, za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii. Sąd Rejonowy Warszawa Śródmieście zdecydował o tymczasowym aresztowaniu pary na wniosek prokuratury.