Pod patronatem Miasta Krakowa, w dniach 1-3 marca, kulturalne centrum Małopolski zamieni się w prawdziwy raj dla miłośników gier planszowych. Nadchodzący czas to okres wzmożonych przygotowań do drugiej edycji Festiwalu i Targów Gier Planszowych BookGame, które planowane są na początku przyszłego miesiąca. Wydarzenie to stanowi bezcenne miejsce spotkań dla graczy na różnym poziomie zaawansowania, a także dla rodzin z dziećmi, grup przyjaciół czy seniorów.

Pierwsza edycja Festiwalu i Targów Gier Planszowych BookGame, która odbyła się w ubiegłym roku, zgromadziła ponad 8 000 uczestników. Wielu z nich już teraz nie może doczekać się ponownego spotkania z grami planszowymi, bitewniakami, puzzlami oraz innymi formami rozrywki. To właśnie na tym wydarzeniu można było usłyszeć takie zwroty jak: „Tutaj nikt się nie nudzi”, „Ta impreza to hit!” czy „Będziemy też za rok!”.

Tegoroczna edycja zapowiada się jeszcze bardziej atrakcyjnie. Organizatorzy – Targi w Krakowie oraz partner strategiczny – Krakowskie Stowarzyszenie Miłośników Gier Planszowych Gralicja, zapewniają, że atrakcji nie zabraknie. Wśród nich znajdą się: wystawcy z grami planszowymi, prezentacje najnowszych gier, Games Room o powierzchni 4 000 m2 z największą wypożyczalnią gier w Polsce, sesje RPG, turnieje z nagrodami, strefa specjalnie dedykowana najmłodszym uczestnikom festiwalu, a także warsztaty dla młodych twórców gier.

Podczas Festiwalu i Targów Gier Planszowych BookGame 2024 pojawią się również strefa prototypów, strefa szachowa oraz spotkania z influencerami i przedstawicielami branży. Wydarzenie to będzie więc nie tylko miejscem dobrej zabawy, ale również świetną okazją do nawiązania nowych kontaktów biznesowych.