W słynnym parku Jordana, znajdującym się w Krakowie, zaplanowano eko-piknik pełen różnorodnych atrakcji. Wydarzenie to zaaranżował Urząd Miasta Krakowa i ma ono trwać przez dwa dni – 7 i 8 czerwca, pomiędzy godzinami 11:00 a 17:00.

Podczas pikniku, oprócz atrakcji, odwiedzający będą mieli okazję otrzymać bezpłatne sadzonki roślin przeznaczonych do uprawy na balkonach. Należy jednak pamiętać, że liczba dostępnych sadzonek jest ograniczona.

Program ekologicznego pikniku jest naprawdę szeroki. 7 czerwca odbędą się rodzinne warsztaty artystyczne poświęcone dbaniu o planetę i codziennemu jej wspieraniu. Wszystko to połączone z zabawą i edukacją skoncentrowaną wokół praktycznych porad dla ochrony środowiska.

Oba dni pikniku (7 i 8 czerwca) wypełnią edukacyjne warsztaty z tematu „Jak działa Ekospalarnia”, podczas których można będzie dowiedzieć się, jak produkuje się energię elektryczną i cieplną z odpadów nie nadających się do recyklingu. Jest to także okazja na warsztaty „Nie zapraszaj dzikich zwierząt do miasta”, gdzie uczestnicy dowiedzą się, jak należy postępować w przypadku niespodziewanego spotkania z dzikimi zwierzętami.

8 czerwca przygotowano edukacyjne gry i zabawy na temat postępowania z odpadami oraz możliwościach redukcji ich ilości. Tego samego dnia odbędzie się miniwystawa egzotycznych bezkręgowców, prezentująca największe pasikoniki świata z Nowej Gwinei, największe krocionogi z Afryki czy największe lądowe ślimaki świata.

Przez oba dni pikniku (7 i 8 czerwca) odbywać się będą różne warsztaty, takie jak: „Renaturyzacja rzek”, „Jadalny Kraków” – dotyczący uprawy warzyw i owoców, „Poznajmy cichych superbohaterów naszego miasta” – poświęcone drzewom, „Twój park krajobrazowy” – na temat tworzenia fragmentu parku krajobrazowego przyjaznego zwierzętom, „Powiązania przyrodnicze” – gra o podejmowaniu działań w środowisku naturalnym oraz szukaniu rozwiązań alternatywnych i „Odnawialne źródła energii dla lepszej przyszłości” – z poradami doradców energetycznych.