Zwane najważniejszym uznanie aktywności na rzecz społeczności LGBT+ w Polsce, Korony Równości są prestiżowym wyróżnieniem przyznanym przez Kampanię Przeciw Homofobii. Celem tych nagród jest docenienie wysiłków jednostek i organizacji, które wykazały szczególną determinację w walce o równość praw dla osób LGBT+ w danym roku.

Acknowledgement obejmuje różnorodne kategorie, a nominacje do tegorocznej edycji zostały rozesłane do następujących osób i instytucji:

Działalność społeczna: Fundacja Tęczowe Rodziny, Kazik Strzelec, Anna Matras,
Instytucje: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie, dr Kosma Kołodziej, Aleksander Miszalski
Prawo: adw. Anna Mazurczak, adw. Marcin Pawelec-Jakowiecki, Koalicja na rzecz związków partnerskich i równości małżeńskiej
Media: Tomasz-Marcin Wrona, Anna Gmiterek-Zabłocka, Podcast Inna Polska
Internet: Grupa Stonewall, Mamo Patrz, Orientuj.się
Kultura: Chór Voces Gaudii, Renata Lis, 15. edycja LGBT+ Film Festival
Biznes: Perspektywy Women in Tech, Sephora Polska, Converse.

Nominacje były wybrane przez panel złożony z Agnieszki Holland – reżyserki i scenarzystki filmowej, Ane Piżl – edukatorki i twórczyni projektów równościowych, Moniki Płatek – ekspertki z zakresu prawa, praw człowieka i praw kobiet, Łukasza Antkiewicza – lidera projektu Open For Business w Polsce, Piotra Jacońa – dziennikarza, autora książek i reportaży, Radosława Markowskiego – socjologa, politologa, Mirki Makuchowskiej – dyrektorki KPH.

Jednym z wybitnych nominowanych do Korony Równości jest prezydent Krakowa Aleksander Miszalski, który nie tylko otwarcie głosił swoje poparcie dla równości podczas kampanii wyborczej, ale także patronował Krakowskiemu Marszowi Równości i brał udział jako jeden z jego liderów. Zasugerował również wywieszenie tęczowej flagi na krakowskim magistracie jako symbolu tolerancji i akceptacji.

Kampania Przeciw Homofobii jest organizacją działającą na rzecz społeczności LGBT+ w Polsce od 2001 roku. Dążąc do budowy kraju opartego na równych prawach, gdzie szacunek i godność są gwarantowane dla wszystkich, bez względu na orientację seksualną, tożsamość płciową i cechy płciowe, KPH prowadzi działania na szczeblu krajowym i międzynarodowym, uczestniczy w procedurach sądowych i wspiera ruch LGBT+. Więcej informacji znajduje się na stronie KPH.