Krakowski Ogród Zoologiczny serdecznie zaprasza na ferie zimowe. Organizatorzy przygotowali wiele interesujących propozycji dla odwiedzających. Zapewniamy, że podczas pobytu w naszym zoo nie ma miejsca na nudę!
W poniedziałek, 12 lutego o godzinie 13.00 zaplanowano ognisko na polanie Wobra, które zostanie urozmaicone leśnymi opowieściami. Aby ognisko mogło się odbyć, wymagana jest grupa osób licząca co najmniej 10 uczestników. Zgłoszenia przyjmowane są wcześniej. Całe wydarzenie potrwa około godziny, a koszt uczestnictwa wynosi 20 złotych od osoby. Opłata jest przyjmowana w kasie zoo. Uczestnicy mogą przynieść ze sobą kiełbaski do pieczenia.
W każdy dzień tygodnia o godzinie 12.00 organizowane są plenerowe zajęcia pod hasłem „Nam zima nie straszna”. Podczas spaceru z przewodnikiem po ścieżce zwiedzania dowiemy się, jak zwierzęta radzą sobie z zimą i które gatunki są całkowicie na nią odporne. Można będzie zajrzeć do wybiegów, m.in. małp, słoni, hipopotamów i żyraf, a także do zwierząt prowadzących nocny tryb życia. Na koniec będzie możliwość nakarmienia alpak, kóz, lam, osłów, kóz i kucyków naszymi marchewkami. Wstęp na zajęcia jest bezpłatny, ale wymagany jest zakup biletu do zoo (ulgowy kosztuje 30 zł, normalny – 35 zł).
Zapraszamy również na stacjonarne zajęcia „Ślimak Albin i spółka (straszyki, wije i karaczany)”, które odbędą się w dni robocze o godzinie 11.30 w salce edukacyjnej. Uczestnicy będą mieli okazję zobaczyć największe lądowe ślimaki świata oraz ogromne egzotyczne bezkręgowce, takie jak straszyki, wije i karaczany. Dowiedzą się ciekawych faktów z biologii tych gatunków oraz tego, jak opiekować się nimi w warunkach domowych. Zgłoszenia na zajęcia przyjmowane są drogą mailową. Cena uczestnictwa to koszt biletu do zoo (ulgowy 30 zł, normalny 35 zł).
Na terenie zoo odbywać się będzie również rodzinna gra terenowa „Zimowy tropiciel”, podczas której można zdobyć dyplomy i drobne nagrody. Aby wziąć udział, należy pobrać kartę pracy w kasie zoo i odnaleźć 10 tabliczek z zadaniami, które rozmieszczone są na terenie ogrodu. Do ich znalezienia będzie pomocna mapa. Pamiętajcie o zabraniu ze sobą długopisu!