W ostatni poniedziałek, funkcjonariusze policji z komisariatu znajdującego się przy ulicy Zamoyskiego, na obszarze Płaszowa dokonali aresztowania mężczyzny. Był on odpowiedzialny za uszkodzenie dwóch samochodów zaparkowanych przy drodze. Straty, które wynikły w wyniku jego działań, zostały oszacowane przez właścicieli pojazdów na sumę 11 tysięcy złotych. Sprawcy postawiono zarzuty zniszczenia cudzej własności, za co grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

20 listopada bieżącego roku oficer pełniący dyżur w krakowskiej komendzie miejskiej otrzymał zgłoszenie o osobie skaczącej po autach zaparkowanych na jednej z ulic Płaszowa. Po dotarciu na miejsce zdarzenia, zgłaszający pokazał funkcjonariuszom mężczyznę podejrzanego o wcześniejsze uszkodzenie dwóch samochodów. Na widok służb mundurowych, sprawca próbował uciekać, jednak policjanci szybko go zatrzymali. Okazało się, że jest to 43-letni mieszkaniec Krakowa.

Funkcjonariusze zidentyfikowali również dwa samochody, które miały wgniecione karoserie na dachu i pokrywie silnika. Wobec powyższych okoliczności 43-latek został zatrzymany i przetransportowany do Komisariatu Policji V w Krakowie, skąd następnie trafił do aresztu. Policjanci dotarli również do właścicieli uszkodzonych pojazdów, którzy oszacowali straty na kwotę 11 tysięcy złotych.

Zatrzymanemu mężczyźnie postawiono zarzuty zniszczenia mienia. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.