W Krakowie doszło do niespotykanego incydentu, kiedy to 22-letni młodzieniec z siekierą zaczął siać spustoszenie w sklepie wielkopowierzchniowym. Funkcjonariusze musieli interweniować i obezwładnić go, aby zapobiec dalszemu chaosowi.

Wydarzenie miało miejsce w środę po południu, a konkretnie w jednym ze sklepów sieci Castorama, zlokalizowanym na terenie krakowskich Bronowic. Posługujący się siekierą młody człowiek został dostrzeżony przez pracownika sklepu na ekranie systemu monitoringu.

Z relacji świadków wynika, że mężczyzna był niezwykle pobudzony i wywoływał zamęt, rzucając różne przedmioty z półek. Sytuacja była na tyle poważna, że personel sklepu natychmiast wezwał policję, a jednocześnie podjął decyzję o ewakuacji wszystkich obecnych w tym czasie klientów.

Gdy służby porządkowe dotarły na miejsce, zastały 22-latka siedzącego przed budynkiem sklepu. Obok niego leżała siekiera, która wcześniej służyła mu do wywołania zamieszania. Zauważono, że mężczyzna nadal był wyraźnie pobudzony i nie reagował na polecenia mundurowych, co zmusiło ich do podjęcia decyzji o jego obezwładnieniu.

Agresywny mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do szpitala na badania. Dodatkowe czynności związane z tym incydentem planowane są na czwartek.