Komisariat Policji V w Krakowie podjął skuteczną akcję przeciwko handlowi narkotykami. Funkcjonariusze zatrzymali 18-letniego mieszkańca Bieżanowa, który posiadał w swoim mieszkaniu duże ilości substancji odurzających. Na miejscu ujawniono ponad 1,5 kg amfetaminy, 43,7 g mefedronu oraz 30,2 g marihuany. Ostateczne decyzje dotyczące konsekwencji dla młodego mężczyzny podejmie teraz sąd.

Informacje o podejrzanym działaniach 18-latka pojawiły się dzięki intensywnej pracy operacyjnej kryminalnych z Komisariatu Policji V w Krakowie. Otrzymali oni dane, że w jednym z bloków na Bieżanowie mieszka młody człowiek, który zgromadził duże ilości środków odurzających i psychotropowych, prawdopodobnie z zamiarem wprowadzenia ich do obrotu. 28 maja br., policjanci udali się do wskazanego lokalu.

Mieszkanie otworzył mężczyzna będący celem policyjnej operacji. Podczas przeszukania pomieszczeń funkcjonariusze natrafili na woreczki strunowe z białą substancją, plastikowe pudełko z suszem roślinnym, 56 tabletek nieznanego pochodzenia oraz e-papierosy z zawartością THC. Zabezpieczono również nagrzewnicę do opakowań, maszynę do liczenia pieniędzy i wagi do porcjowania proszku. Badanie ujawnionych substancji potwierdziło, że były to narkotyki: ponad 1,5 kg amfetaminy, 43,7 g mefedronu oraz 30,2 g marihuany.

Po zakończeniu czynności na miejscu, 18-latek został przetransportowany do najbliższego komisariatu, a później trafił do aresztu. Sprawa trafiła do Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Krakowie. Dzień po zatrzymaniu mężczyzna usłyszał zarzuty posiadania dużej ilości narkotyków i przygotowywania się do ich dystrybucji. Za takie przestępstwa grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Prokurator nałożył na podejrzanego dozór, poręczenie majątkowe oraz zakaz opuszczania kraju i wydawania paszportu.