Dzień 14 kwietnia, który przypada na niedzielę, będzie dniem pełnym radości i poznawania historii w Forcie 2 „Kościuszko”. Planowany piknik rodzinny ma trwać od godziny 11:00 do 16:00. To jednak nie koniec atrakcji na ten dzień – możliwość zwiedzania innych fortów pod opieką przewodnika czeka na wszystkich miłośników historii.

Samo miejsce pikniku to fort, znajdujący się przy Alei Waszyngtona numer 1. Organizatorzy przygotowali szeroki wachlarz atrakcji, które umilą czas zarówno dzieciom jak i dorosłym. Dla najmłodszych zaplanowano nagrodzone gry plenerowe pod okiem animatorów, terenową grę fortecza oraz kreatywne stanowiska do zajęć plastycznych.

Tego dnia będzie również można spotkać historyków-rekonstruktorów, którzy będą prezentować stroje z różnych epok. Warto zaznaczyć, że ich obecność to nie tylko ciekawa atrakcja, ale także doskonała lekcja historii.

Podczas pikniku zaplanowano dwie spacery po Forcie 2 „Kościuszko”. Prowadzenie bierze na siebie dr inż. arch. Krzysztof Wielgus. Pierwszy spacer rozpocznie się o godzinie 11:30, a drugi o godzinie 14:00. Co więcej, o godzinie 13:30 dr inż. arch. Filip Suchoń poprowadzi spacer po bramach i obiektach flankujących, które umiejscowione są u podnóża Fortu 2 „Kościuszko”.