W nieodległym czasie funkcjonariusze Komisariatu II w Krakowie zakończyli poszukiwania mężczyzny podejrzanego o kradzież, która miała miejsce w Krakowie i okolicach. Osoba ta, po zatrzymaniu, usłyszała oficjalne zarzuty ze strony organów ścigania. W wyniku jego działalności, osoby pokrzywdzone utraciły cenne przedmioty oraz urządzenia elektroniczne.

Kilka tygodni temu do miejscowej policji wpłynęło zgłoszenie od seniora, który poinformował, że ktoś włamał się do jego mieszkania w Krakowie oraz letniskowego domku położonego na przedmieściach miasta. Podczas składania zawiadomienia, starszy mężczyzna wskazał osobę, której podejrzewał o te przestępstwa. Według niego, owe zdarzenia miały miejsce między czerwcem a wrześniem 2023 roku. Policja podjęła natychmiastowe działania i sprawcą okazał się być 20-letni mężczyzna. Lista skradzionych towarów obejmowała drogocenne przedmioty, sprzęt elektroniczny i inne dobra o łącznej wartości prawie 7000 zł.

W odpowiedzi na zaistniałe zdarzenia, przeszły tydzień funkcjonariusze z Komisariatu II w Krakowie pojechali do jednego z miast w powiecie suskim. Tam, zatrzymali młodego mężczyznę podejrzanego o kradzież. Został on następnie przetransportowany do jednostki policji, gdzie usłyszał formalne zarzuty dotyczące kradzieży i włamania. Za te czyny grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Ponieważ mężczyzna był recydywistą, wymiar kary może być jeszcze surowszy. W wyniku działań funkcjonariuszy udało się odzyskać część skradzionych przedmiotów.

Dodatkowo, w trakcie śledztwa okazało się, że zatrzymany jest członkiem rodziny pokrzywdzonego seniora.